Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Intel Extreme Graphics 2 vs win7

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
3 válasz erre a témára

kunad

kunad

Jómunkásember

• Veterán
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 198 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Miskolc
A helyzet a következő:
Létezik egy IBM Thinkpad R51, benne a nevezett Intel Extreme Graphics 2 Intel® 82852/82855 Graphics Controller.
Most váltottam Windows 7-re, és azóta nem hajlandó felismerni, legalábbis nem müködik, csak szabványos VGA vezérlőként. A drivert nem fogadja el, hiába állítom be, ugyanis újraindításnál ismét illesztőprogramot keres, és VGA vezérlő lesz a vége megint. Az Intel oldalán azt mondják, hogy nem támogatják a win7-et, nem is fogják, mehetek ahová akarok vele, elvileg az xp drivert el kellene fogadnia, de mégsem teszi.
Várom az okos ötleteket, mert így eléggé trágyalé a grafikus élmény, amit nyújt, ha még egy szerencsétlen képernyőkímélőt sem tud indítani, mert ahhoz is kell d3d támogatás....
  • 0

DArK

DArK

Jómunkásember

• Veterán
  • PipaPipaPipa
  • 1
  • 160 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:pont ott
Pentium M Centrino? 1500 MHz processzor
512 MB DDR memória
40 GB merevlemez
Intel Extreme Graphics 2 - 32 MB vga vezérlő

na igen, nem csoda, elég régi
everest/aida-val nézd meg h milyen chipset van benne, ha az felmegy elvileg /már az ujakon/ menne

de ilyen régi gép esetén inkább ne erőltest a win7-et
az xp-vel jobban jársz
  • 0

kunad

kunad

Jómunkásember

• Veterán
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 198 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Miskolc
Igen ilyesmi a gép, a memóriát felupgrade-oltam 2gb-ra illetve 64megás video van benne. Az xp már nagyon lassú volt, és kipróbáltam most a 7-et, és kifejezetten gyors most így.
De azért elég nevetséges, hogy régi hardvereket nem támogat egy vadonat új vindóz...
  • 0

DArK

DArK

Jómunkásember

• Veterán
  • PipaPipaPipa
  • 1
  • 160 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:pont ott
egyszerűen túl régi a vga és nincs driver
a legutolso driver amit láttam az intel oldalán az talán 2006-os volt, akkor meg még javában az xp sp2 ment
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó